Новости и события

04.04.2025
Источник: Мілітарний

Причіпна “Богдана” отримає новий лафет

Причіпна “Богдана” отримає новий лафет

Українська причіпна гармата «Богдана-Б» отримає новий лафет до кінця 2025 року.

Про це розповів представник виробника цієї артилерійської системи у відео Сухопутних військ ЗСУ.

Зараз «Богдана-Б» використовує лафет від радянської гармати «Гиацинт-Б». Це було обумовлено потребою швидкої розробки причіпної версії вітчизняної гаубиці калібру 155-мм.

Тому для пришвидшення розробки та випробування у військах, використали наявні лафети, які повернулися на бази зберігання через зношеність артчастин та дефіцит специфічних пострілів для радянської гармати.

У сюжеті пояснюється, що причіпні системи мають низку істотних переваг перед самохідними аналогами. Ключовими з яких є набагато вища живучість на полі бою, простота експлуатації та дешевизна.

Це й стало причиною розробки вітчизняної «Богдани-Б» для забезпечення потреб Сил оборони з використанням наявних ресурсів.

Гармата «Богдана-Б». Кадр з відео Сухопутних військ ЗСУ. Березень 2025.

Тепер виробник обіцяє представити до кінця 2025 року 155-мм гармату на лафеті власного виробництва.

Уперше прототип «Богдана-Б» був публічно представлений лише наприкінці минулого року. Відомо, що українські промисловці працювали над нею щонайменше з грудня 2023 року.

У березні стало відомо, що причіпну гармату отримала на озброєння 47 артилерійська бригада.

Боєць 47-ї артбригади на фоні причіпної гармати «Богдана-Б», березень 2025. Фото: 47 ОАБр

Розробка причіпної версії не є заміною для вже наявних САУ «Богдана», а радше доповненням та можливістю швидкого наповнення артилерійських підрозділів якісною та далекобійною системою.

Ще торік «Мілітарний» публікував статтю, в якій оцінка можливої вартості причіпної оцінювалася у 1,5 млн доларів, у той час як САУ коштує державі 2,3 – 2,8 млн євро.

САУ

Воїни 48-ї артбригади, які одними з перших отримали українські САУ «Богдана», у лютому розповіли про те, як сьогодні працюють на них, а також особливості їх експлуатації порівняно з іншими артсистемами.

Читайте также

Отправить запрос
Все поля - обязательные