Новости и события

13.02.2025
Источник: Мілітарний

Україна отримає від Німеччини близько 100 ракет до IRIS-T

Україна отримає від Німеччини близько 100 ракет до IRIS-T

Україна отримає від Німеччини близько 100 керованих ракет до комплексів протиповітряної оборони IRIS-T найближчим часом.

Про це повідомило представництво Німеччини в НАТО в соцмережі Х після 26-го засідання Контактної групи з питань оборони України.

«Майбутня підтримка України у формі техніки й військової підготовки була підтверджена на сьогоднішньому засіданні групи за участі понад 50 країн. Німеччина продовжуватиме відігравати важливу роль у цій підтримці й оголосила про поставку близько 100 керованих ракет IRIS-T найближчим часом до України», – йдеться в повідомленні.

У представництві також додали, що спільні підприємства з українською оборонною промисловістю, зокрема, з розробки безпілотників і обслуговування бойових машин піхоти та бойових танків, відіграють важливу роль у підтримці України та зміцненні її промислової бази.

Зазначається, що Німеччина також отримує «вигоду від взаємної передачі знань».

У моніторинговому проєкті German Aid to Ukraine повідомляють, що вірогідно йдеться про постачання зенітних ракет до ЗРК IRIS-T, які були анонсовані раніше.

Так 9 січня близько 50 ракет IRIS-T пообіцяв міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час січневого засідання у форматі «Рамштайн».

А 14 січня Міноборони України анонсувало постачання Німеччиною ще 60 ракет IRIS-T під час візиту Пісторіуса до Києва.

Таким чином, у German Aid to Ukraine підрахували, що загалом йдеться про близько 110 ракет до IRIS-T.

При цьому не уточнюється про зенітні ракети до якого комплексу йде мова — SLM чи SLS. Вони відрізняються один від одного шасі, ракетами та дальністю перехоплення повітряних цілей.

IRIS-T від Німеччини

Наприкінці грудня, Мілітарний повідомляв, що Німеччина відправила в Україну шостий комплекс протиповітряної оборони IRIS-T в межах військової допомоги.

Про це на брифінгу після засідання Європейської ради у Брюсселі розповів канцлер Німеччини Олаф Шольц. Тоді він також не уточнив, про яку версію комплексів ідеться.

Читайте также

Отправить запрос
Все поля - обязательные