Новости и события

13.09.2024
Источник: Мілітарний

В Україні випробували FPV-дрон із гранатометом

В Україні випробували FPV-дрон із гранатометом

Українські розробники ударних БпЛА спільно з військовими успішно випробували багаторазовий FPV-дрон із протипіхотним гранатометом.

Відео оприлюднив український розробник дронів Wild Hornets.

Підрозділ безпілотних ударних систем «Булава» президентської бригади ім. Богдана Хмельницького провів успішні вогневі випробування безпілотника Queen Hornets, котрий використовував ручний протипіхотний гранатомет Bulspike-AP як засіб ураження.

Розробники зазначили, що дрон із новим оснащенням зможе працювати по цілях на відстані більше 5 кілометрів, що має відкрити нові можливості для військових.

«Інших подробиць ми поки що повідомити не можемо, окрім того, що ми продовжимо працювати в цьому напрямку спільно з “Булавою” з метою виходу на масове виробництво для допомоги нашим військовим», – зазначили у компанії.

15-дюймовий дрон Queen Hornet здатен нести вантаж масою до 9,5 кілограмів на відстань 5 кілометрів або ж легший 6-кілограмовий на 17 км.

Його застосування як багаторазового носія має значно підвищити ефективність безпілотника, враховуючи те, що запас корисного навантаження дозволяє нести одночасно дві 4-кілограмові гранатомети.

Використаний під час випробувань Bulspike-AP оснащується уламково-фугасною реактивною гранатою ОГ-22М, що призначена для ураження живої сили супротивника на відкритій місцевості, в окопах, укриттях польового типу, а також неброньованої та легкоброньованої техніки.

Згідно з інформацією виробника, сама граната важить 2 кілограми та при детонації утворює більше тисячі уламків. Дальність її прямого пострілу становить близько 100 метрів.

Queen Hornet

Розроблений компанією Wild Hornets безпілотник є багатофункціональним та може бути бомбардувальником, камікадзе, транспортним дроном, носієм інших дронів або ретранслятора зв’язку, здатний дистанційно мінувати логістичні маршрути.

«Нині на фронті вже діє більше сотні Queens Hornets. Стільки ж у нас на конвеєрі. Щомісяця їх кількість зростатиме», — розповіли у Wild hornets.

Безпілотник на 65% складається з українських комплектуючих. Зокрема, у ньому використовується українська електроніка, що була розроблена під час війни.

Розробники заявляють, що наразі компанія готує нову версію дрона, який матиме нову інноваційну раму, спеціальні засоби зв’язку та вдвічі більше корисне навантаження.

Читайте также

Отправить запрос
Все поля - обязательные