Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україні кодифікували та допустили до експлуатації у Силах оборони майже 20 зразків гранатометів.
У Міноборони уточнили, що близько третини з них – вітчизняного виробництва.
Іноземні зразки представлені гранатометами виробництва оборонних компаній зі Сполучених Штатів, Німеччини, Туреччини, Канади та Швеції.
Бойові можливості підрозділів Збройних Сил України посилили підствольні, ручні, автоматичні та багатозарядні напівавтоматичні гранатомети різних калібрів.
Більшість зразків цієї зброї мають калібр 40 мм.
Проте є й потужніші — калібром 84 мм, зокрема, універсальний багаторазовий шведський гранатомет Carl Gustaf.
Зокрема, для стрільби з гранатомета Carl Gustaf використовують широку номенклатуру боєприпасів, серед яких: кумулятивні, уламково-фугасні, термобаричні димові й освітлювальні.
Це універсальна та ефективна піхотна зброя проти бронетехніки та групових цілей супротивника.
Штатна обслуга гранатометів Carl Gustaf складається з двох осіб: стрільця та заряджальника. З гранатомета можна стріляти лежачи, стоячи з коліна або стоячи на весь зріст.
В Україні також розробили триногу для стрільби з американського 40-мм автоматичного гранатомета Mk19 з закритих позицій.
Вона дає можливість використовувати американський гранатомет за аналогією з радянським АГС-17, коли оператор та обслуга розташовані не в прямій видимості до цілі. Це значно підвищує безпеку бійців.
У січні цього року фонд «Повернись живим» та мережа АЗК «OKKO» передали бійцям Сил тероборони ЗСУ 40 вітчизняних автоматичних гранатометів УАГ-40.1.