Про це свідчать опубліковані фото компанією-виробником Terminal Autonomy, що раніше була відома як стартап One Way Aerospace.
Також в офіційній заяві компанія оголосила про успішне завершення закупівель, спрямованих на масове серійне виробництво цих далекобійних БПЛА-камікадзе.
Наразі компанія має початкову виробничу потужність у 100 одиниць AQ 400 Scythe на місяць. Однак у перспективі вона планує збільшити цю кількість до 500 одиниць.
AQ-400 Scythe – це далекобійний безпілотник-камікадзе. Розробник заявляє, що дальність польоту становить 750 кілометрів. Безпілотник можна запускати з короткої злітної смуги або з катапульти.
Характеристики дрона: злітна маса – 100 кг, з них 32 кг – корисне навантаження, яке може бути збільшене до 70 кг, шляхом зменшення дальності польоту. Розмах крил – 2,3 м, крейсерська швидкість – 144 км/год.
Проєкт безпілотника-камікадзе AQ-400 Scythe був представлений ще навесні цього року.
Особливістю українського безпілотника є швидке збирання, можливість масового виробництва та низька собівартість.
За даними Defence Blog, компанія Terminal Autonomy отримує компоненти для виробництва безпілотників-камікадзе у різних невеликих компаніях та інженерних групах, що спеціалізуються на виробництві безпілотних платформ.
Хоча компанія закуповує певні компоненти за межами України, насамперед вона надає пріоритет максимальній локалізації виробництва в межах України.
Нагадаємо, що Україна в рамках військової допомоги від Німеччини отримала сучасний безпілотний розвідувальний авіаційний комплекс Luna NG.
Новітній німецький безпілотний розвідувальний авіаційний комплекс оплатив уряд ФРН.