Про це у четвер заявив речник Пентагону, бригадний генерал Патрік Райдер.
Вони також забезпечили швидке збільшення власного виробництва великокаліберних артилерійських боєприпасів для потреб України.
“Станом на сьогодні ми передали Україні понад 2 мільйони снарядів калібру 155 мм від початку бойових дій (2022 року – ред.). Ми також забезпечили швидке збільшення виробництва 155 мм боєприпасів з 14 тисяч на місяць у лютому 2022 року до приблизно 24 тисячі на місяць зараз”, – наголосив Райдер.
Також США планують ще наростити виробництво 155 мм снарядів до понад 80 тисяч на місяць вже наступного року.
Речник американського оборонного відомства зазначив, що ці боєприпаси витрачаються швидко, а їхні запаси обмежені, проте Штати взаємодіють з союзниками і партнерами по всьому світу для поповнення їхніх запасів.
Поки США та інші країни нарощують виробництво осколково-фугасних снарядів, в Україну продовжують постачати касетні артилерійські боєприпаси, які українські військові застосовують винятково по військових цілях.
У травні “Мілітарний” повідомляв, що Південна Корея передає Сполученим Штатам сотні тисяч артилерійських снарядів, які потім постачають Україні, про це дізналися журналісти видання Wall Street Journal. Однак Білий дім та уряд Південної Кореї не коментують конфіденційну домовленість.
У червні стало відомо, що Японія веде переговори щодо надання артилерійських снарядів для поповнення запасів США в обмін на боєприпаси, які поставлені Україні.
Брак осколково-фугасних снарядів став причиною рішення президента Джо Байдена минулого місяця дозволити поставки із запасів США касетних артилерійських боєприпасів в Україну.
Нещодавно українські Сили оборони показали, який ефект мають американські касетні боєприпаси, які застосовують по позиціях російських окупантів.
За словами американських чиновників, зараз Україна робить до 8 тисяч артилерійських пострілів на день.