Роботу провели спеціально для бійців 47-ї окремої механізованої бригади.
Над прицільним пристроєм працювали фахівці з майстерні артилерійського озброєння бригади.
Також для гранатометників підготували інструкцією з експлуатації українською мовою.
Проте варто зазначити, що конструкція має деякі недоліки.
«У кронштейні-квадранті відсутнє введення горизонтальних поправок, а вертикальне наведення одразу зі шкалами дальностей. Проте у залежності від конкретного типу гранат різниться і їх балістика, тому при використанні інших такі шкали вже не працюватимуть», – дав коментар Мілітарному український військовий, який використовує Mk 19 у бойових діях.
Також військовий зазначив, що на відміну від цього приладу у варіанті від фонду «Повернись Живим» за базу в розробку взяли схему від ПАГ-17 до АГС-17, яка більш гнучка у налаштування до корегування, а також внесення горизонтальних поправок і привʼязки по орієнтирах.
Розробники пристрої розповіли Мілітарному, що прицільний пристрій за результатами фронтових випробувань пройде відповідні доведення.
На гранатометах Мk 19, які Україна отримує у рамках оборонної допомоги, не передбачено прицілів для стрільби із закритих позицій — натомість є тільки приціли для прямої наводки.
Нагадаємо, в Україні прицільними приладами для 40-мм гранатометів МК-19 також займається благодійний фонд «Повернись Живим».
Фонд спільно з Ukraїner збирає 13 мільйонів гривень на приціли для гранатометів Mk 19. Інструкторський відділ Фонду «Повернись живим» спроєктував (за принципом артилерійського) приціл, який є на гранатометах радянського виробництва.
«Ми знайшли виробників, зробили кілька тестових зразків і за різних погодних умов провели практичні стрільби на різні дальності. Під час випробувань перша ж граната Мk 19 влучала у район цілі», – розповіли у фонді.