Кадри з цією технікою показали бійці 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка.
«На них говорять — Боги війни, та вони з плоті і крові, з душею і серцем, звичайні, мужні і нескорені, українські воїни-артилеристи 17-ї окремої танкової бригади», – йдеться у повідомленні до фотографій.
На фронті 155-мм самохідні установки M109A4BE помітили вперше.
Відомо, що принаймні 20 із них були придбані Великою Британією в бельгійській військовій компанії FTS.
У червні минулого року міністр оборони Бен Уоллес розповів, що Британія закупила та відремонтувала понад 20 одиниць САУ.
«Ми розгортаємо понад двадцять 155-міліметрових самохідних гаубиць, які ми закупили на світовому ринку, ми їх відремонтували, і вони починають надходити, і вони мають значно більшу дальність дії, ніж 152-міліметрові», – сказав тоді міністр Бен Уоллес.
У 2008 році бельгійська армія зняла з озброєння 64 одиниць 155-мм самохідних гаубиць M109A4BE.
У 2015 році деякі з них були продані приватній компанії Flanders Technical Supply (FTS), заснованій двома партнерами (один з яких нещодавно помер), що спеціалізується на купівлі та продажу військових надлишків по всьому світу. Контракт не передбачав умов викупу.
Також самохідні артилерійські установки продавала приватна бельгійська компанія OIP Land Systems.
У травні міноборони Бельгії нібито намагалося викупити для України ці гаубиці у компанії, але їхня вартість виявилася зависокою. Компанія OIP зажадала для викупу M109 більш аніж удесятеро вищу суму від ціни, за якою вони колись були продані.
Та все ж на початку червня міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер повідомила, що колишні 155-мм самохідні гаубиці M109 бельгійської армії продані в Україну приватною компанією, але офіційний покупець не розголошувався.