Вартість цієї допомоги сягатиме 1,8 мільярда доларів США. Про це повідомляє видання AP із посиланням на власні джерела.
Пакет допомоги включатиме зброю із запасів Пентагону на 1 мільярд доларів і ще 800 млн будуть виділені через Ініціативу сприяння безпеці України, яка фінансує озброєння, боєприпаси, навчання та іншу допомогу.
Є новини і про ЗРК Patriot. Журналісти підкреслюють – невідомо, коли саме вони будуть поставлені, скільки і де українські військові навчатимуться використанню цих систем.
Також цей пакет озброєння включатиме комплекти боєприпасів JDAM.
Американські винищувачі та бомбардувальники використовують JDAM, тож Пентагон працює над їхньою модифікацією, щоб вони могли використовуватися і в Україні.
Крім того, у новому пакеті допомоги будуть боєприпаси для HIMARS, артилерійські та мінометні боєприпаси, ракети HARM та вантажівки.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в США обговорюють передачу Україні Patriot PAC-3, який здатен збивати балістичні ракети.
PAC-3 (Patriot Advanced Capability-3) – остання і найбільш досконала версія американських зенітних ракетних комплексів класу Patriot. Комплекс призначений для перехоплення тактичних балістичних ракет і крилатих ракет.
У комплексі для протиракетної оборони використовується високоманеврова протиракета прямого влучення ERINT (Extended Range Interceptor). Це одноступенева твердопаливна ракета, яка виконана за нормальною аеродинамічною схемою із невеликими крилами та аеродинамічними кермами у хвостовій частині. Кожна пускова установка може вміщувати до 16 ракет-перехоплювачів ERINT.
Також зазначалося, що одна з основних проблем, які обговорюють американські чиновники, – це навчання українських військових. Для експлуатації та обслуговування однієї батареї Patriot може знадобитися до 90 військовослужбовців, а відповідне навчання займає місяці.
Разом з тим в інтерв’ю французьким медіа Володимир Зеленський сказав, що перемовини про передачу ЗРК Patriot Україні тривають і він особисто бере в них участь.
“Процес іде. Я цим особисто займаюся. А в принципі це дуже для нас потрібно. І все чим ми особисто в Україні займаємося – це наближаємо до результату. Для мене це важливо, це мої стосунки з президентом Байденом. І я думаю що… подивимося“, – сказав Зеленський.
JDAM – це комплекти обладнання на основі технології GPS, які перетворюють прості вільнопадаючі авіабомби на всепогодні кориговані боєприпаси.
Комплект включає інерційну систему навігації та GPS-приймач для підвищення точності, а також невеликі крила, що кріпляться в середній частині бомби, та хвостовий блок, що має кероване оперення, яке дозволяє бомбі коригувати свій курс під час польоту до цілі. У блоці знаходиться навігаційне та інше обладнання.
Військові США використовують цю технологію для авіабомб вагою до 907 кг, зазвичай застосовуючи їх з бомбардувальників та винищувачів.