Відео з бойовою роботою оператора ПЗРК опублікували на сторінці Status-6 у Twitter.
На короткому відеоролику зафіксовано, як військовий здійснює пуск ракети по повітряному об’єкту в небі, ймовірно, це був розвідувальний безпілотник російських окупаційних військ, який намагався виявити позиції українських військовослужбовців на одній з ділянок фронту.Перед російським повномасштабним вторгненням, у середині лютого, Україна отримала від Литви здвоєні пускові установки цих зенітних ракетних комплексів разом із “класичними” переносними варіантами Stinger.
Зазначимо, що окрім Литви, рішення про постачання ПЗРК в Україну тоді ухвалила і Латвія.
21 січня з’явилось офіційне підтвердження, що до України з Латвії та Литви надійдуть переносні зенітні ракетні комплекси Stinger американського виробництва.
Також литовські інструктори навчали першу групу українських військових застосовувати ці ПЗРК.
Dual Mount Stinger – це розроблена компанією Hughes Missile Systems Company пускова платформа для переносного ЗРК Stinger, що встановлюється на штатив.
DMS забезпечує можливість протиповітряної оборони з фіксованої наземної позиції або на транспортному засобі.
Система включає власне джерело живлення та прицільні пристрої. Також пускова установка DMS має засоби для прийому контрольних даних каналом передачі даних протиповітряної оборони.
FIM-92 Stinger — переносний зенітно-ракетний комплекс класу «земля-повітря» з інфрачервоною головкою самонаведення розробки американської компанії General Dynamics.
ПЗРК призначений для ураження гелікоптерів та літаків противника, що низько летять, на зустрічних і наздоганяючих курсах в умовах впливу природних і штучних теплових перешкод.