Про це йдеться на сайті оборонної компанії.
За оцінкою розробників ракета продемонструвала універсальність і можливість знищувати широкий спектр цілей: броньовану техніку, обладання та живу силу.Усі цілі були вражені на значній відстані. При тому ракета пробила масивну бронепластину.
«Комплекти наведення APKWS з боєголовками HEAT/APAM забезпечують недорогу, легку, просту в розгортанні здатність завдавати ударів по броньованим і неброньованим цілям», – сказав менеджер програми APKWS у BAE Systems Сем Кірш.
Раніше, компанія General Dynamics продемонструвала серпневі кадри застосування боєголовки HEAT/APAM.
Універсальна бойова частина ракети складається з трьох частин: фугасної, кумулятивної та уламкової. Вибух БЧ можливий на визначеній дистанції від цілі завдяки розробленому компанією L3Harris Technologies безконтактному підривачу.
Система лазерного наведення APKWS у поєднанні з бойовою частиною HEAT/APAM дозволяють перетворити 70 мм некерований реактивний снаряд Hydra на відносно недорогі високоточні ракети.
На базі цих рішень створений комплекс VAMPIRE (Vehicle-Agnostic Modular Palletized ISR Rocket Equipment), інтегратором якого є компанія L3Harris Technologies. Про надання таких ракетних комплексів ЗСУ оголосив Пентагон у пакеті військової допомоги 24 серпня.
VAMPIRE може бути розміщений на різноманітних транспортних платформах. Зокрема, на легкових позашляховиках. Ракети комплексу можуть знищувати як наземні, так і повітряні цілі, що перетворює його на ЗРК ближнього радіусу дії. Західні партнери України коментували поставки VAMPIRE в контексті боротьби української ППО із загрозою від іранських дронів-камікадзе.
Відомо, що ракети Hydra з системою APKWS розглядалися як морське озброєння для майбутніх українських катерів Mark VI. Відтак, VAMPIRE може потенційно застосовуватися і як засіб берегової оборони.
Про передачу Україні ракет з APKWS вперше повідомляли ще у травні.