Про це в інтерв’ю Youtube-каналу «Ісландія» у програмі ПОПОВА розказав Генеральний конструктор Олег Коростельов.
Принцип наведення міни за лазерним променем.
Лазер позначає ціль, а напівактивна лазерна головка самонаведення на снаряді корегує траєкторію польоту міни для точного ураження.
«Ми для Польщі, Міністерства оборони Польщі, розробляємо дві теми. Тобто по їх замовленню дві теми – це керована міна по відбитому лазерному променю калібром 120 мм, та протитанковий комплекс тільки з їх головкою самонаведення», – сказав Коростельов.
На жаль Олег Петрович не розказав подробиці про комплекс, тому взяли для вас інформацію оприлюднену на офіційному сайті Державного підприємства Державне Київське КБ «ЛУЧ» де згадується комплекс керованого мінометного озброєння.
Його призначення – ураження сучасної броньованої і неброньованої, нерухомої і рухомої техніки і малорозмірних інженерних споруд.
До складу комплексу входять:
Технічні характеристики:
Дальність стрільби: від 1000 до 7500 метрів
Система керування міною (на кінцевій ділянці траєкторії): лазерне напівавтоматичне самонаведення
Калібр керованої міни: 120 мм
Маса керованої міни: 28,7 мм
Довжина керованої міни: 1490 мм
Тип бойової частини: уламково-фугасна
Імовірність влучення в ціль: 0,75-0,80
Температурний діапазон застосування: від -40°C до +60°C
Але не лише Державне підприємство Державне Київське КБ «ЛУЧ» працює над 120-мм керованою міною, ще у 2018 році ми повідомляли про аналогічні роботи Держпідприємством Науково-виробничий комплекс «Прогрес».
Розробка ніжинського підприємства отримала назву «Круча» та головку самонаведення уніфіковану з боєприпасами калібру 155/152 міліметрів «Барвінок», а також для снарядів калібром 122 міліметрів «Карасук».