Найбільшим за кількістю підприємств (15) об’єднанням стане напрямок високоточного озброєння і боєприпасів. До ГНВО, яке займатиметься бронетехнікою, ввійдуть 14 підприємств, до радарних систем – 12, до сфери авіаремонту залучать 7, а до напрямку морської техніки – 4.
Під пряме управління поки що підпадають 11 підприємств, з яких 6 – спецекспортери та 5 – представники авіабудівної галузі.
Нагадаємо, що реформа Укроборонпрому передбачає формування трирівневої вертикально-інтегрованої структури управління і відбуватиметься у три етапи. На першому Концерн буде перетворено на акціонерне товариство. Під час другого державні, зокрема казенні, підприємства стануть акціонерними товариствами або товариствами з обмеженою відповідальністю. Третій етап передбачає створення галузевих науково-виробничих об'єднань.
Реформа дасть змогу реалізувати чималий потенціал оборонних підприємств, підвищити їхню ефективність, провести фінансове оздоровлення, подолати технологічний розрив з провідними оборонними компаніями світу, залучати інвестиції, зокрема іноземні, здійснювати трансфер технологій, створювати спільні підприємства із закордонними партнерами тощо.
Варто додати, що ані Концерн, ані жодне з його підприємств-учасників під час реформи приватизовано не буде: 100% акцій правонаступника ДК «Укроборонпром» надалі належатимуть державі в особі Кабінету Міністрів України, а 100% акцій або часток у статутному капіталі реорганізованих державних підприємств прямо або опосередковано належатимуть правонаступнику