Державне підприємство «ХКБМ» працює над протитанковоюверсією тактичної бойової машини «Дозор-Б».
Про це повідомляє«Мілітарний».
Основне озброєння самохідного протитанкового ракетногокомплексу – керовані ракети типу РК-2С (тандемно-кумулятивні) та РК-2ОФ(уламково-фугасні) аналогічні ПТРК «Стугна».
Возимий боєкомплект протитанкових ракет, що розміщуються удвох барабанах складає 10 одиниць. Споряджання барабанів – з бортів машини.
Пускова установка спарена для двох протитанкових ракет, зприцільним комплексом на ньому, схожа конструкція реалізована на протитанковомуракетному комплексі «Амулет» від КБ «ЛУЧ», чи бере останній у розробці – невідомо.
Підйом пускової установки з бойового відділенняпротитанкової машини на базі «Дозор-Б» Стопкадр з відео «Сьогодні.Новини»
Оскільки машина «Дозор-Б» має плавати для початку закупівель Міністерствомоборони України, на ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування»одразу опрацьовують протитанкову версію з цією можливістю.
Для цього машина дообладнюється боковими поплавками,розміщеними під боковими дверима та за задніми колесами, також там заплановановстановлення гребних гвинтів.
Базова версія «Дозор-Б» успішно пройшла державнівипробування та влітку 2020 року машину прийняли на озброєння Збройних Сил України.
ХКБМ працює над протитанковою версією «Дозор-Б».Бронетранспортер «Дозор-Б» Фото: ДП «Львівський бронетанковий завод»
У серпні 2020 року в ході візиту віцепрем’єр-міністра зпитань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського на ДП «Харківськеконструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» було заявлено про намірирозгорнути на підприємстві серійне виробництво «Дозор-Б».
У червні 2016-го на основі конструкторської документаціїХКБМ фахівці Львівського бронетанкового заводу виготовили першу партію з 10одиниць машин «Дозор-Б» та передали їх до ЗСУ.
Тоді Збройні Сили України отримали машини виготовлені на ДП«Львівський бронетанковий завод» за угодою підписаною з Міністерством оборониУкраїни у грудні 2015-го року.
Після цього доопрацюваннями та покращенням технічниххарактеристик машини уже займалися харківські конструктори.