Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова планує передати Міністерству оборони чергову партію з 4 бронетранспортерів наприкінці лютого. Про це повідомляє директор підприємства Яков Мормило.
"Виконання поставок за контрактом з Міноборони виконується в повному обсязі та згідно з графіком. Виготовлення партії з трьох БТР, корпуси яких проходили додаткову перевірку на якість та відстріл, завершено вчасно. Машини прийнято Військовим представництвом Міністерства оборони та вже передано збройним силам України у військову частину. Зараз збираємо наступну партію з чотирьох БТР, яку плануємо передати наприкінці місяця", – повідомив директор ХКБМ.
Раніше Міністр оборони України Андрій Загороднюк в інтерв’ю Радіо Свобода пояснив, що причиною дефектів, які виявили на бронетранспортерах, була "технічна складова".
"Тобто там не було умислу якогось. Ми не бачимо його зараз. Точно його не було в керівництві "Укроборонпрому". Але це могло бути просто питання до якості продукції. Ви ж знаєте, їх потім випробовували. І цей процес ще продовжується. У нас немає даних, що там щось більше, ніж технічна складова", – сказав глава Міноборони.
Як відомо, 24 січня спільна робоча комісія у складі фахівців Міністерства оборони України та представників Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені O.O. Морозова перевірили на наявність пошкоджень зміцнюючу наплавку на зварних з’єднаннях бортів 12 бронетранспортерів БТР-4Е в місцях їх постійної дислокації.
Згідно акту перевірки якості, оглянуті комісією корпуси бронетранспортерів "відповідають вимогам технічної документації на виріб". Окрім зовнішнього огляду БТР перевірка також складалася з магнітнопорошкового контролю зварних швів. Зокрема, за результатами перевірки встановлено: якість зварних з’єднань корпусів бронетранспортерів відповідає вимогам технічної документації на виконання зварювання деталей зі спеціальної сталі марки 71.
Це також підтвердилося під час відкритих випробувань зварного з’єднання корпусу БТР-4Е, виробленого "Лозівським ковальсько-механічним заводом", що відбулися 30 січня. Під час випробувань не було зафіксовано жодного пробиття броні, що підтвердило кулестійкість корпусів та їх придатність для виготовлення наступної партії бронетранспортерів.