Новини та події

09.11.2024
Джерело: Мілітарний

Україна виробила понад 100 ракет впродовж 2024 року

Україна виробила понад 100 ракет впродовж 2024 року

Український військово-промисловий комплекс виробив більш як сто одиниць ракетного озброєння впродовж 2024 року.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час щоденного звернення.

«Наше спеціальне виробництво, наші стратегічні галузі, наша зброя. В цьому році ми змогли вийти на значні результати по кількох напрямах. Це і наша українська артилерія – наші снаряди, наші гармати. Це і дрони – різних видів, для різних завдань, – які не лише допомагають фронту захищати позиції та знищувати окупанта, але й завдають ударів по Росії на все більшу глибину. Будемо це нарощувати. Перетнули позначку перших ста одиниць ракетного озброєння цього року», — сказав він.

За його словами, зараз уже понад 800 компаній працюють над виробництвом зброї для Сил оборони України.

«Зараз уперше за понад 30 років незалежності ми маємо не просто поодинокі інвестиційні кроки партнерів в Україні, а системні моделі для інвестування. Зокрема, це модель Данії, данська модель, яка вкладає кошти й залучає інвестиції у виробництва. Ми домовились також із Францією про іншу трішки модель – із залученням також технологій і побудовою відповідних виробництв. Також є попередні домовленості з іншими нашими партнерами по локалізації виробництва зброї в Україні», — підкреслив президент.

На початку серпня 2024 року стало відомо, що Кабінет Міністрів України спрямував додаткові кошти на українську ракетобудівну програму. А наприкінці вересня було повідомлено що частину кредитних коштів від Євросоюзу, забезпечених замороженими російським активами, Україна витратить на закупівлю вітчизняних далекобійних ракет і безпілотників.

Нептун

До повномасштабного вторгнення в Україні розробляли та вдосконалювали різні ракетні програми. Особливо успішним проєктом стала протикорабельна крилата ракета Р-360 «Нептун».

Вперше про адаптацію протикорабельної ракети Нептун для ураження наземних цілей стало відомо у квітні 2023 року. Тоді представник українського оборонного відомства на умовах анонімності повідомив журналістам The Drive, що конструктори працюють над модифікацією ракети для ураження наземних цілей.

Видання повідомляє, що нова ракета може запускатись з тієї ж пускової установки, що і раніше. Вона має максимальну дальність у 400 км  і бойову частину масою у 350 кілограмів (150 кг у протикорабельної версії).

Знищення двох пускових установок 5П85СМ2-01 комплексу С-400 «Триумф» росіян в Криму. 23 серпня 2023 року. Україна. Кадр з відео ГУР МО

Окрім збільшеної бойової частини, за словами видання, ракета також отримала нову систему наведення. Була встановлена супутникова система позиціювання для керування на маршовій ділянці польоту. А на фінальному відрізку польоту наведення здійснюється за допомогою інфрачервоної системи самонаведення.

У грудні 2023 року заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк підтвердив інформацію про модернізацію ракети «Нептун».

«Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого «Нептуна». Йдеться про нову модифікацію ракети. Також ведеться активна робота разом з міністерством стратегічних галузей промисловості стосовно зміцнення системи ППО», — повідомив заступник міністра оборони України.


З того часу Сили оборони України неодноразово завдавали ударів за допомогою ракет «Нептун». Серед публічно відомих цілей були зокрема нафтові термінали, склади боєприпасів, системи протиповітряної оборони С-400, та аеродроми.

Інші ракетні програми

Наприкінці серпня 2024 року стало публічно відомо що Україна успішно випробувала першу балістичну ракету.

«Було позитивне випробування першої балістичної української ракети», — сказав Президент України під час форуму «Україна 2024. Незалежність».

Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім-2». Україна. 2018 рік. Фото: ТСН

За два тижні до цього Президент заявив, що Україна наближається до застосування вітчизняних балістичних ракет, і 27 серпня 2024 року, він офіційно підтвердив успішні випробування.

Окрім ракетних програм створених великими державними підприємства Україна також почала стимулювати приватний бізнес до розвитку ракетних технологій. Так, у липні 2024 року було повідомлено що у межах українського кластера розвитку оборонних технологій Brave1 з’явиться ракетна програма.

«Більш як 2 тисяч розробок ідентифіковано Brave1. Ми видали гранти різним компаніям майже на п’ять мільйонів (доларів — ред.). І також у нас є навіть спецпроєкт, про нього я поки що не буду говорити, але він пов’язаний з ракетними програмами. Цього року будуть сотні грантів для компаній, які займаються цим напрямком. Від підтримки маленьких стартапів, по факту, ми переходимо до підтримки цілих таких стратегічних напрямків нашої з вами боротьби», — сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати ще

Отправить запрос
Все поля - обязательные