Новини та події

12.12.2023
Джерело: Мілітарний

ЗСУ отримали близько 30 САУ “Богдана” також розробляють причіпну версію цієї гаубиці – ЗМІ

ЗСУ отримали близько 30 САУ “Богдана” також розробляють причіпну версію цієї гаубиці – ЗМІ
Для Збройних Сил України вже зібрали близько 30 самохідних гаубиць 2С22 “Богдана”.

Про це повідомляє “Економічна правда” з посиланням на власні джерела у військах.

Також за їхніми даними, в Україні триває розробка причіпної версію цієї артилерійської системи калібру 155 мм.

“У КЗВВ розповіли, що в українській армії “Богдана” є однією з найбільш застосовуваних САУ 155-го калібру, а на фронті їх уже десятки”, – йдеться у статті.

Ствол на Краматорському заводі важкого верстатобудування. 2020 рік. Україна. Фото: radiosvoboda.org

Ствол гармати, як і планувалося, виробляє Краматорський завод важкого верстатобудування (КЗВВ). За словами розробників, загалом у виробництво “Богдани” залучено 25 підприємств та 400 людей. Деякі критичні компоненти виробляють на власних майданчиках за кордоном. Заводи планують повернути в Україну, щойно з’явиться така можливість. Також, частину процесів децентралізували, щоб убезпечитися від ракетних атак.

Колісна САУ «Богдана» на параді. Фото з відкритих джерел

Варто зазначити, що прототип 2С22 базувався на колісному шасі КрАЗ. Однак у 2021 році завод-виробник вантажівок оголосив про банкрутство і замороження виробництва. Тому для серійного випуску САУ довелося шукати інший варіант.

Тоді у проєкті з’явилася компанія “Українська бронетехніка”, яка отримала завдання розробити та почати виробництво броньованих кабін для нового шасі.

У пошуках колісного шасі вибір спочатку впав на білоруські вантажівки МАЗ. Українські компанії не купують ці машини з початку 2022 року, однак кілька одиниць були на складах. Тому “Богдани” на МАЗі були першими законтрактовані Міноборони. Це було одноразове рішення для пришвидшення постачання нових вітчизняних САУ в ЗСУ.

Згодом з’явилися “Богдани” на чеському шасі Tatra T815-7. Міноборони виділило ці вантажівки з власних складів. Вони були закуплені ще до широкомасштабного російського вторгнення. Про це шасі військові відгукуються схвально, однак воно вдвічі дорожче за білоруське і має великий цикл виробництва – понад рік. Тому, ймовірно, воно не стане основним для “Богдани”.

За словами директора “Української бронетехніки” Владислава Бельбаса, концепція САУ “Богдана” передбачає можливість встановлення артилерійської системи на різні шасі, щоб не втрачати темп випуску. Рішення для продовження серійного виробництва вже знайдене.

У КЗВВ розповіли ЕП, що всі САУ “Богдана” постачаються до війська вже з механічним досилачем боєприпасів, що частково спрощує роботу артилеристів. Розробники вважають, що відсутність складних автоматизованих систем робить установку більш придатною для швидкого ремонту.

На початку грудня, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вийшла на виробництво шести самохідних гаубиць 2С22 “Богдана” на місяць. У листопаді цього року, бригадний генерал Сергій Баранов заявив, що український оборонно-промисловий комплекс займається розробкою причіпної гармати.

Читати ще

Отправить запрос
Все поля - обязательные