Про перші результати повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
«Рамштайн-10 вселяє оптимізм: посилення протиповітряної оборони, постачання боєприпасів, тренування і формування “броньованого кулака”», – написав Резніков.
Він подякував міністру оборони США Ллойду Остіну за видатне лідерство, а також висловив подяку «друзям з антикремлівської коаліції за вашу готовність стояти з Україною до нашої перемоги».
Наступну зустріч партнерів планують провести уже на німецькій авіабазі у квітні. Її приурочать до річниці роботи контактної групи.
Відомо, що напередодні цієї зустрічі міністр оборони Олексій Резніков провів телефонну розмову з головою Пентагону Ллойдом Остіном. Міністри обговорили потреби України.
Міністерка оборони Канади Аніта Ананд оголосила про надання Україні нового пакета військової допомоги.
Зокрема Канада надасть Україні близько 8000 боєприпасів калібру 155 мм, а також 12 зенітних ракет із запасів канадських Збройних сил для підтримки систем протиповітряної оборони.
Також Оттава передасть Києву понад 1800 навчальних боєприпасів для 105-мм танків – щоб допомогти із освоєнням переданих Данією, Німеччиною й Нідерландами танків Leopard 1.
Крім того, за словами очільниці канадського міноборони, Канада розпочала постачання додаткових основних бойових танків Leopard 2, про які було оголошено наприкінці лютого. Загалом Канада пообіцяла надати Україні вісім основних бойових танків Leopard 2.
«Очікується, що всі вісім основних бойових танків Leopard 2, а також раніше анонсована броньована ремонтно-евакуаційна машина, допоміжне обладнання та боєприпаси, передані Канадою, прибудуть в Україну найближчими тижнями», – зазначили у відомстві.
Міністр оборони США Ллойд Остін за результатами «Рамштайну-10» повідомив, що Швеція офіційно заявляє про намір поставити 10 танків Leopard 2.
«Сьогодні ми почули нову інформацію про зроблений прогрес та нові зобов’язання: Швеція оголосила, що надасть Україні 10 танків Leopard і ключові компоненти для протиповітряної оборони», – розповів очільник Пентагону.
Перед засіданням глава Пентагону зазначив, що коаліція країн, які передають танки Leopard, продовжує зростати — 9 країн наразі зобов’язалися надати понад 150 танків. Кількість країн, які надають системи ППО, також продовжує збільшуватися.
Зараз Норвегія співпрацює зі США, щоб передати Україні системи NASAMS. Нідерланди ініціюють нові контракти, щоб забезпечити надходження нової зброї на поле бою в Україні.
Крім того, Словенія оголосила про внесок, який допоможе «задовольнити кілька пріоритетних потреб України, включно з бронетехнікою».
Глава Пентагону підкреслив, що це матиме вирішальне значення для боротьби України за суверенітет. Однак, на його переконання, для того, щоб Україна могла захистити свою суверенну територію та власних громадян у довгостроковій перспективі, потрібно продовжувати ці зусилля.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час «Рамштайну-10» заявив, що альянс і його члени працюють над тим, щоб передати Україні більше ППО, бронетехніки та боєприпасів.
Нагадаємо, наприкінці лютого стало відомо, що протиповітряна оборона України отримає від Швеції системи до зенітних ракетних комплексів IRIS-T та HAWK.