Про це повідомляє грецьке видання Ptisidiastima.
За даними видання, передача німецьких БМП просувається в штатному режимі і перші 40 “Marder” будуть у Греції якомога швидше. Спершу техніку перевірять, потім вона поїде до передових частин в регіон Еврос: у підрозділи, укомплектовані танками “Leopard 2”.БМП “Marder” створена у 60-х роках німецькою фірмою Rheinmetall AG на замовлення ЗС ФРН. Перший прототип “Marder” зібрали наприкінці 1969 року, а виробництво цих машин тривало до 1975 року. Коли БМП “Marder” приймали на озброєння, ця бронетехніка за параметрами захищеності перевершувала відомі тогочасні бойові машини піхоти і мала високу швидкість руху по пересіченій місцевості, що дозволяло їй діяти спільно з танками “Leopard” в якості складової частини ударної групи.
Передані Греції “Marder” у версії 1 A3 мають збільшену на 1600 кг масу бронювання. Додатковий метал має захистити машину в передньому секторі обстрілу БПС снарядами 30-мм гармати БМП-2. А на випадок ураження кумулятивними бойовими елементами касетних боєприпасів, у цій БПМ посилений захист горизонтальних поверхонь (дах корпусу та вежі).
Водночас Греція розпочинає передачу “BMP-1A1 Ost” Збройним Силам України.
“BMP-1A1 Ost” — східнонімецька модифікація радянських БМП-1П, які після об’єднання Німеччини продали Греції. Там вони додатково оснащувались кулеметом M2 Browinig або проходили заміну башти на зенітну установку ЗУ-23-2.
В 1990-х роках Греція отримала близько 500 таких бойових машин піхоти, частину з них передали Єгипту, частину – Іраку. Тепер деякі з цих БМП поїдуть і до України.
Нагадаємо, що йдеться про так звані “кругові постачання” для ЗСУ. У рамках цієї програми за передачу радянської техніки країна-донор отримує від інших союзників аналогічну західну техніку.
Раніше в уряді Греції повідомили про те, що країна готова передати Києву близько 100 одиниць БМП-1 радянської розробки лише тоді, коли обіцяні натомість Берліном німецькі бойові машини піхоти “Marder” надійдуть до Греції.
Таку позицію в Афінах пояснюють конфліктом із Туреччиною. Мовляв, саме через нього Греція не готова послаблювати свою боєготовність.
Перемовини про передачу грецьких БМП Україні почалися іще у травні цього року й тривають досі.