Новини та події

23.02.2021
Джерело: Український Мілітарний Портал

Україна опанувала виробництво ракет “повітря-повітря” Р-27 без РФ

Україна опанувала виробництво ракет “повітря-повітря” Р-27 без РФ
Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” здатна виробляти авіаційні ракети “повітря-повітря” Р-27 без використання російських комплектуючих.

Таку заяву в програмі Security Talks зробив президент підприємства Володимир Зімін.

Про це доповідає Мілітарний.

    Ні для кого не секрет, що до 2014 року виріб виготовлявся в дуже тісній кооперації з заводами Російської Федерації. Зараз ця програма повністю виконана. Ми з певністю можемо сказати, що цей виріб є на 100% українським, – уточнив В. Зімін
 
Керівник компанії визнав, що Р-27 є “найбільш важливим” та “найбільш ходовим” продуктом ДАХК “Артем”, тобто генерує найбільшу кількість доходів підприємства.

    Цей виріб має великі перспективи щодо подальшого існування. Тому що ті тактико-технічні характеристики, які в нього закладені – вони і до цього дня залишаються високими, – сказав президент “Артема”.

Сьогодні завод має “дуже серйозний обсяг контрактів” з Індією. Під час виставки AeroIndia-2021 відбулися зустрічі представників “Укроборонпрому” та “Спецтехноекспорта” з командуванням ВПС Індії. Володимир Зімін розповів:

 Індуси дуже чекають на ці вироби. Тому що вони турбуються про боєздатність своїх повітряних сил. Ми виконали всі необхідні попередні технічні умови для того, щоб цей контракт вступив в силу в грудні 2020. На даний момент залишилося одне формальне питання – випуск банківської гарантії про виконання контракту. Він знаходиться на найфінальнішій стадії узгодження в Мінфіні.

З Болгарією “Артем” працює по напрямку ремонту Р-27, які є в арсеналі цієї країни.

Також Зімін розповів про співпрацю з країнами, які зараз оновлюють свою бойову авіацію. Класичним партнером по темі Р-27 директор назвав Алжир. Новими ринками, що зростають –  Бангладеш та Індонезію, з якими зараз ведуться активні переговори щодо поставок.

Сімейство ракет Р-27 класу «повітря-повітря» забезпечує перехоплення і знищення пілотованих та безпілотних літаків, а також крилатих ракет в дальньому та ближньому, маневреному повітряному бою.

Має трьохмодульну конструкцію, що складається з апаратурного блоку з головкою наведення, бойової частини і твердопаливного двигуна, з трьома силовими вузлами підвіски. Входить до складу озброєння літаків МіГ та Су.

В залежності від версії дальність застосування ракети може складати від 50 до 110 км.

Ракета Р-27 серійно виготовляється російським підприємством «Вымпел» у Москві та українським ДАХК “Артем”.


Читати ще

Отправить запрос
Все поля - обязательные