Новини та події

15.12.2020
Джерело: Український Мілітарний Портал

Для створення ЗРК КБ «ЛУЧ» необхідно 2.5 роки

Для створення ЗРК КБ «ЛУЧ» необхідно 2.5 роки
Для створення вітчизняного ЗРК (зенітного ракетного комплексу) КБ «ЛУЧ» необхідно 2,5 роки.

Про це розказав Генеральний конструктор КБ «ЛУЧ» Олег Коростельов в інтерв’ю для Security talks.

В основі комплексу допрацьована під знищення повітряних цілей керована ракета високоточної системи залпового вогню «Вільха», що може уражати цілі на відстані в понад 100 км.

Зенітна керована ракета (ЗКР) отримає активну або пасивну головку самонаведення (ГСН), як то вже було реалізовано «ДККБ «ЛУЧ» під час модернізації ЗРК С-125 «Печора» для Анголи, та матиме нову систему запуску замість напрямних РСЗВ «Смерч».

    Ми запропонували генеральному замовнику Міністерству оборони України проєкту у котрому ми використовуємо всі складові частини створені різноманітними підприємствами України для створення протиповітряного комплексу з доволі великою дистанцією який має забезпечити заміну С-300, – розказав Генеральний конструктор КБ «ЛУЧ»

ЗРК С-300ПС на військовому параді у Києві до Дня Незалежності України 24 серпня 2016 року
Для створення ЗРК КБ «ЛУЧ» необхідно 2,5 роки. ЗРК С-300ПС на військовому параді у Києві до Дня Незалежності України 24 серпня 2016 року Фото з відкритих джерел

Багато зі складових майбутнього зенітного-ракетного комплексу вже створено, за оцінками Олега Петровича вже близько 40-50% комплектуючих пройшли етап від розробки до випробувань на інших видах озброєні

    Для цього у нас вже є всі складові: є двигун, достатньої потужності, є головки наведення, є підприємства, що створюють інерціальні блоки, та є КБ «ЛУЧ», котрий комплексує все це разом і забезпечує завершення робіт та створення кінцевого продукту, – додав Олег Коростельов

За оцінками озвученими влітку 2020 року для створення українського ЗРК (зенітного ракетного комплексу) потрібно 30-50 млн доларів.

Ці кошти необхідні на проведення дослідних конструкторських робіт, за результатами яких виготовляються дослідні зразки та проходять випробування.

Також в Україні вже створено і низку інших складових комплексу, як то радіолокаційна станція (РЛС) 80К6КС1.

Основне призначення 80К6КС1 – виявлення в зоні огляду, супровід і вимір трьох координат повітряних об’єктів та їх швидкості у складі зенітно-ракетного комплексу.

Читати ще

Отправить запрос
Все поля - обязательные