Новини та події

02.11.2020
Джерело: Український Мілітарний Портал

Україна розглядає закупівлю САУ Krab

Україна розглядає закупівлю САУ Krab
Збройні сили України розглядають можливість закупівлі польських самохідних гаубиць калібру 155 мм типу "Krab".


Про це йдеться в інтерв’ю АрміїInform начальника ракетних військ і артилерії − начальника управління РВіА командування підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ генерал-майора Андрія Маліновського.

Планується поступово отримати артилерійські системи калібру 155-мм зі стволами, що відповідають єдиному стандарту НАТО.
"Розглядається можливість закупівлі іноземних виробів типу "Krab" (Польща) з перспективою налагодити виробництво вітчизняних самохідних гаубиць на гусеничному ходу", – розповідає генерал-майор Андрій Маліновський.
Повідомляється, що передбачається поступово замінити артилерійські системи (2А36, 2А65, 2С19, 2С5) на 155-мм самохідні гаубиці на колісному шасі.


Також передбачається замінити окремі типи самохідних гаубиць (2С1 та 2С3) на 155-мм самохідні гаубиці на гусеничному шасі.


Додатково Андрій Маліновський повідомив, про плани створення школи самохідної та реактивної артилерії з 2021 року.

САУ "Krab" має польську ліцензійну башту від британської САУ AS-90 зі стволом калібру 155 мм довжиною у 52 калібри, та шасі від корейського САУ K9 Thunder виробництва Samsung Techwin.
Екіпаж бойової машини – 5 бійців, її вага – близько 50 тонн.
155-мм самохідна артилерійська установка "Krab" може вражати цілі на відстані у 40 км зі швидкострільністю до 6 пострілів за хвилину.


У 2017 році САУ "Krab" брала учать виставці "Зброя та безпека – 2017" у Києві.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року 23 артилерійський полк зі складу 11-ї Любуської бронетанкової кавалерійської дивізії армії Польщі отримав перші 155-мм САУ Krab.
До польського підрозділу надійшов повний батарейний комплект з восьми 155-мм самохідних артилерійських установок та трьох машин управління.

Читати ще

Отправить запрос
Все поля - обязательные