Новини та події

05.06.2019
Джерело: УкрОборонПром

Україно-турецький бойовий модуль "Serdar" пройшов вогневі випробування та готовий до серійного виробництва

Україно-турецький бойовий модуль "Serdar" пройшов вогневі випробування та готовий до серійного виробництва

В Україні завершилися кваліфікаційні випробування першогоукраїно-турецького бойового модуля "Serdar" що створений назамовлення третіх країн. Відтепер, спільна розробка турецької компанії"Aselsan" та підприємств ДК "Укроборонпром" – ДККБ"ЛУЧ" та "Спецтехноекспорт" готова до серійного постачанняв рамках діючого контракту з іноземним замовником. Очікується, що у подальшомудо нової системи проявлять інтерес оборонні відомства України та Туреччини,повідомляє "Спецтехноекспорт". 

Турецька компанія виступила розробником та інтеграторомбойового модуля, зокрема, систем стабілізації та дистанційного керуваннявогнем, систем захоплення та супроводу цілей, денного та нічного каналівспостереження. У свою чергу "Спецтехноекспорт" забезпечує постачаннякерованих ракет, що розроблені та виробляються "ДККБ "ЛУЧ", тасистем наведення і керування до них.

frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

"Serdar" – це універсальна дистанційно керована тастабілізована система озброєння, що забезпечує високу ефективність оборонних танаступальних операцій проти наземних цілей вдень та вночі, за будь-якихпогодних умов. Основним озброєнням бойового модуля є мобільна версіявисокоточного протитанкового комплексу "Скіф" з двома (в окремихверсіях – чотирма) пусковими установками для ракет РК-2С.

Ці високоточні українські ракети калібру 130 мм здатнізнищувати ціль на відстані 5 км та пробивати броню товщиною 800 мм задинамічним захистом. Також, система озброєння оснащена двома кулеметами калібру12,7 мм та 7,62 мм. Окрім цього, за бажанням замовників, на бойовому модуліможуть бути встановлені пускові установки з ракетами РК-2М калібру 152 мм. В такомуразі дальність польоту керованої ракети становитиме 5,5 км, а пробиття бронізбільшиться до 1100 мм за динамічним захистом.

Завдяки малій вазі, бойовий модуль може бути інтегрований врізні типи бойових транспортних засобів, значно підвищуючи їхбоєздатність.  Нова система управління вогнем дозволяє з високою точністювиконувати усі бойові завдання зсередини транспортного засобу.

Даний проект є першим прикладом спільного просуванняукраїнсько-турецьких оборонних продуктів на ринках третіх країн. Вперше,україно-турецький бойовий модуль було продемонстровано під час випробувань вУкраїні у травні 2018 року.

Нагадаємо, в ході міжнародної оборонної виставки IDEF’19 у м.Стамбул, між українським підприємством "Спецтехноекспорт" татурецькою державною корпорацією "MKEK" було парафовано контракт напостачання 120 мм ствольних керованих ракет "Конус" виробництва ДП"ДККБ "ЛУЧ".

Також, в ході IDEF’19 "Спецтехноекспорт" підписалосерію контрактів з турецькою компанією "Aselsan" щодо постачаннятоварів військового призначення для потреб Збройних сил України та іншихсилових підрозділів. Зокрема, мова йде про охолоджувальні тепловізори длявстановлення на системи керованого протитанкового озброєння, а також черговіпартії засобів захищеного радіозв’язку УКХ-діапазону.

Читати ще

Отправить запрос
Все поля - обязательные