Новини та події

01.07.2025
Джерело: Мілітарний

UJ-26 «Бобер» отримав систему керування на кшталт FPV

UJ-26 «Бобер» отримав систему керування на кшталт FPV

На озброєння Головного управління розвідки надійшли модифіковані далекобійні дрони UJ-26 «Бобер» з можливістю ручного управління оператором.

Кадри застосування нового безпілотника оприлюднила пресслужба ГУР МО.

Розроблений компанією Ukrjet ударний дрон отримав нову модифікацію із тепловізійною камерою на борту, а також невідомою системою зв’язку, яка забезпечила високоякісний канал передачі даних з трансляцією зображення аж до моменту влучання.

Характерну якість зображення з ударних дронів вже можна було спостерігати  у попередніх операціях підрозділу «Примари» — тоді російські воєнблогери повідомляли про нібито  використання дронів літакового типу з вбудованим терміналом супутникового зв’язку Starlink.

Примітно, що попри високу якість зображення з тепловізійної камери управління самим дроном є досить незграбним, що може свідчити про високу затримку передачі сигналу з БпЛА на пульт керування оператора. Це також вказує на реалістичність версії з використанням супутникового зв’язку.

Враховуючи, що удар по аеродрому «Саки» в Криму потребував польоту на відстань менше половини бойового радіусу безпілотника, його могли оснастити потужнішою бойовою частиною — вага стандартної оцінюється лише у 20 кілограмів.

У відео було показано запуск одного із безпілотників з катапульти замість традиційного зльоту з аеродромної смуги. Це потребує монтування габаритної пускової установки, але дозволяє відмовитись від шасі і таким чином покращити аеродинаміку та дальність польоту літака.

Недоліком такого методу можуть бути складнощі із запуском великих хвиль безпілотників — кожен дрон потребує тривалого монтування на пускову.Теоретично, це може бути вирішено очікуванням груп дронів вже у повітрі, але це тягне за собою вже інші обмеження.

Запуск UJ-26 «Бобер» з катапульти, червень 2025. Фото: ГУР МО

Поява модернізованих UJ-26 «Бобер» разом із іранськими Shahed-236 на озброєнні російської армії стала ще одним витком «дронової війни», яка з нарощенням виробництва важких далекобійних безпілотників перетікає зі стратегічної площини у тактичну — їх починають все частіше застосовувати для ударів по окремих бойових одиницях у тилу.

До прикладу, днями російське міністерство оборони вперше показало кадри із ручним наведенням безпілотника типу Shahed на об’єкт у прифронтовій зоні поблизу Краматорська.

Дрон із посиленою бойовою частиною був застосований замість традиційних для російської армії засобів, таких як кориговані снаряди «Торнадо-С» чи балістичні ракети «Искандер».

Раніше «Мілітарний» публікував детальний аналіз уламків нового російського безпілотника Shahed-236 та порівнював його характеристики з даними секретних документів співраці РФ та Ірану.

Читати ще

Отправить запрос
Все поля - обязательные